صفحه اصلی   مقالات   پذیره نویسی   پذیره‌نویسی پروژه بیواتانول در بورس ۸ مهر ارائه می‌شود

پذیره‌نویسی پروژه بیواتانول در بورس ۸ مهر ارائه می‌شود


 سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) اعلام‌کرد: سهام شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس با نماد شگستر هشتم مهرماه از طریق کارگزاری فارابی در بورس تهران پذیره‌نویسی می‌شود.

 معاون نوسازی و بهره برداری ایدرو در همایش معرفی سهام شرکت سوخت سبز زاگرس با نماد «شگستر» به عنوان نخستین شرکت سهامی عام پروژه افزود: وظیفه ایجاد صنایع و توسعه صنعتی مأموریت خاص ایدرو در بیش از پنج دهه اخیر بوده است که این روند در حال حاضر هم ادامه دارد.

«سعید جعفری» ابراز امیدواری کرد با استفاده از مکانیزم سهام عام پروژه مسیر برای تکمیل هر چه سریعتر پروژه‌های نیمه تمام هموار شود.

مدیرعامل شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس هم در این همایش گفت: با توجه به افزایش روزافزون آلودگی هوا، ایدرو به عنوان بزرگترین سازمان توسعه‌ای صنعت کشور بررسی و مطالعه طرح تولید سوخت‌های زیستی را در دستور کار خود قرار داد که در نتیجه آن تاسیس شرکت گسترش سوخت زاگرس بوده است.

«کیوان شیدانی» تصریح‌کرد: در همین راستا شرکت سوخت سبز زاگرس با ساخت دو زیست پالایشگاه تولید بیواتانول سوختی و کنجاله تخمیری در شهرستان‌های کرمانشاه و باشت و همچنین با بومی‌سازی دانش فنی احداث این زیست پالایشگاه از شرکت‌های معتبر اروپایی، استفاده حداکثری از توان تولید و دانش فنی سازندگان داخلی را در دستور کار خود قرار داده است و در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد تجهیزات مورد نیاز زیست پالایشگاه از سازندگان داخلی قابل تامین است.

وی با اشاره به مراحل ساخت پروژه بیواتانول کرمانشاه به عنوان نخستین زیست پالایشگاه خاورمیانه، افزود: این پالایشگاه با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی در نیمه دوم امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان‌کرد: طرح بیو اتانول شهرستان باشت استان کهگیلویه و بویراحمد، دیگر طرح شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس است که با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی در سال ۱۴۰۵ به بهره‌برداری خواهد رسید.

استفاده از سوخت‌های زیستی به عنوان منبع پاک و تجدید پذیر انرژی سال‌هاست که مورد توجه جدی قرار گرفته و در آینده پیش‌بینی می‌شود بخش مهم و عمده تامین انرژی جهان بر پایه سوخت‌های زیستی و انرژی‌های نو و تجدیدپذیر استوار باشد.

منبع:ایرنالطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 136
پنجشنبه 06 مهر 1402 ساعت 11:59 ق.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

187
مطلب
+ 7
افراد آنلاین
+521
بازدید امروز
576
بازدید دیروز
14,502
بازدید ماه
181,405
بازدید کل
یکشنبه 26 فروردین 1403
تقویم روز