بیت کوین چیست؟


بیایید با یک توضیح بسیار ساده از بیت کوین شروع کنیم….

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که بر اساس یک طراحی نرم افزاری منبع باز است که برای انتقال ارزش بین کاربران مستعار استفاده می شود.

همه تراکنش‌ها، پس از تایید شدن توسط ماینرها که از PoW به عنوان مکانیزم اجماع استفاده می‌کنند، در یک دفتر کل توزیع‌شده به نام بلاک چین ذخیره می‌شوند.
تغییرات در بلاک چین فقط پیوست هستند و تقریباً هر 10 دقیقه در هزاران گره واقع در سراسر جهان بر روی یک شبکه P2P هماهنگ می شوند. تمام اطلاعات ذخیره شده در بلاک چین را می توان به صورت عمومی و در زمان واقعی مشاهده کرد.


تکنیک‌های رمزنگاری مانند رمزنگاری کلید عمومی، توابع هش و امضای دیجیتال برای حفظ امنیت و تغییر ناپذیر بلاک چین استفاده می‌شوند تا برای همه قابل دسترسی باشد اما برای هیچ‌کس قابل هک نباشد. 

همه اینها را فهمیدید؟ 🤔 

ترس نداشته باش نترسید و دلسرد نشوید.

این راهنمای مبتدیان برای بیت کوین است و ما دانش فنی را صفر فرض می کنیم.

بنابراین واقعاً اینگونه نیست که ما در مورد بیت کوین شروع به یادگیری کنیم.

اما همانطور که به وضوح می بینید، دنیای رمزنگاری پر از اصطلاحات فنی است ! 

پرش به کریپتو تعداد زیادی از اصطلاحات را معرفی می کند که اکثر مردم با آنها ناآشنا خواهند بود.

به نظر می رسد دنیای رمزارز زبان خاص خود را دارد و کسانی که مایل به یادگیری در مورد این موضوع هستند می توانند به سرعت غرق در همه اصطلاحات، کلمات اختصاری و سایر اصطلاحات فنی شوند.

 اما اگر واقعاً می‌خواهید ارزهای دیجیتال و تفاوت آن‌ها را درک کنید، بسیار مهم است که با مفاهیم بنیادی آشنا شوید .لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 154
سه شنبه 14 شهریور 1402 ساعت 9:34 ق.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

187
مطلب
+ 2
افراد آنلاین
+551
بازدید امروز
576
بازدید دیروز
14,532
بازدید ماه
181,435
بازدید کل
یکشنبه 26 فروردین 1403
تقویم روز