صفحه اصلی   فارکس را یاد بگیرید   آموزش فارکس رایگان   چه چیزی در فارکس معامله می شود؟

چه چیزی در فارکس معامله می شود؟


 چه چیزی در فارکس معامله می شود؟

پاسخ ساده پول است . به طور خاص، ارزها. از آنجایی که شما هیچ چیز فیزیکی نمی‌خرید، معاملات فارکس می‌تواند گیج‌کننده باشد، بنابراین از یک قیاس ساده (اما ناقص) برای کمک به توضیح استفاده می‌کنیم.

خرید یک ارز را مانند خرید یک سهم در یک کشور خاص در نظر بگیرید ، مانند خرید سهام در یک شرکت.

قیمت ارز معمولاً بازتاب مستقیم نظر بازار در مورد سلامت فعلی و آینده اقتصاد مربوطه است. در معاملات فارکس، وقتی مثلاً ین ژاپن را می‌خرید، اساساً «سهم» در اقتصاد ژاپن می‌خرید. شما شرط می بندید که اقتصاد ژاپن به خوبی پیش می رود و حتی با گذشت زمان بهتر خواهد شد.

هنگامی که آن "سهم" را دوباره به بازار بفروشید، امیدواریم در نهایت به سودی برسید. به طور کلی، نرخ مبادله یک ارز در مقابل سایر ارزها، بازتابی از وضعیت اقتصاد آن کشور در مقایسه با سایر اقتصادها است. 

ارزهای اصلی

" را شروع خواهید کرد در حالی که به طور بالقوه تعداد زیادی ارز وجود دارد که می توانید معامله کنید، به عنوان یک معامله گر جدید فارکس، احتمالاً تجارت با " ارزهای اصلی . 

آنها را " ارزهای اصلی " می نامند زیرا ارزهای پرمعامله هستند و برخی از بزرگترین اقتصادهای جهان را نمایندگی می کنند. معامله گران فارکس در مورد آنچه که آنها به عنوان "ارزهای اصلی" در نظر می گیرند متفاوت هستند.

آنهایی که احتمالاً به طور مستقیم A را دریافت کرده اند و در کودکی از همه قوانین پیروی می کنند، فقط USD، EUR، JPY، GBP و CHF را به عنوان ارزهای اصلی در نظر می گیرند. سپس آنها AUD، NZD و CAD را به عنوان " ارز کالا " برچسب گذاری می کنند.

    آیا می دانستید؟ پوند بریتانیا قدیمی ترین واحد پولی جهان است که هنوز مورد استفاده قرار می گیرد و قدمت آن به قرن هشتم باز می

    گردد. جدیدترین واحد پولی جهان پوند سودان جنوبی است که در 18 جولای 2011 رسمیت یافت. 

برای ما و برای ساده نگه داشتن همه چیز، ما فقط هر هشت ارز را به عنوان "مهم" در نظر می گیریم. نمادهای ارز همیشه دارای سه حرف هستند، که در آن دو حرف اول نام کشور و حرف سوم نشان دهنده نام واحد پول آن کشور است، معمولا حرف اول نام واحد پول.

این سه حرف به کدهای ارز    ISO 4217  معروف هستند .

تا سال 1973، سازمان بین المللی استاندارد (ISO) کدهای سه حرفی را برای ارزهایی که امروزه استفاده می کنیم، ایجاد کرد. 

کد ارز

در نظر بگیرید به عنوان مثال NZD را …

NZ مخفف نیوزلند و D مخفف دلار است.

به اندازه کافی آسان، درست است؟

ارزهای گنجانده شده در نمودار بالا، "مرجع" نامیده می شوند، زیرا آنها پرمعامله ترین ارزها هستند. ما همچنین می خواهیم به شما اطلاع دهیم که "باک" تنها نام مستعار USD نیست.

همچنین وجود دارد: اسکناس سبز، استخوان، بنجی، بنجامین، چدار، کاغذ، غارت، اسکریلا، پنیر، نان، مولا، رئیس جمهور مرده، و پول نقد. بنابراین، اگر می‌خواهید بگویید، "الان باید بروم سر کار."

درعوض، می‌توانید بگویید: «بله، من باید بپرم! باید آنها را پسر بنجیس کرد!»

واقعیت سرگرم کننده: در پرو، نام مستعار دلار آمریکا کوکو است، که یک نام حیوان خانگی برای خورخه (به زبان اسپانیایی جورج)، اشاره ای به پرتره جورج واشنگتن روی اسکناس یک دلاری است؟ لطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

بازدید : 118
دوشنبه 06 شهریور 1402 ساعت 7:11 ق.ظ

نظرات

کد امنیتی رفرش

187
مطلب
+ 3
افراد آنلاین
+570
بازدید امروز
576
بازدید دیروز
14,551
بازدید ماه
181,454
بازدید کل
یکشنبه 26 فروردین 1403
تقویم روز